Salon Lotos
Dziś jest: piątek, 16 listopada 2018

KARBOKSYTERAPIA - NOWOŚĆ

 
 
 
 
 
KARBOSYTERAPIA

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla, jest największym przełomem w medycynie estetycznej w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z wieloma problemami:

• odmładzaniem skóry, usuwaniem zmarszczek, przywróceniem jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
• zwiększaniem grubości i gęstości skóry
• zwiotczenie skóry związane z wiekiem
• zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
• minimalizacją worków i cieni pod oczami
• zmarszczkami statycznymi okolic oczu
• poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu
• walką z cellulitem
• lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej - jest alternatywą dla liposukcji
• redukcją podwójnego podbródka
• minimalizowaniem rozstępów (60-80%)
• wypadaniem włosów i łysieniem - wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
• wspomaganie terapii dietetycznych

Ze względu na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa leczenie to może być prowadzone niezależnie od pory roku, nasłonecznienia i temperatury otoczenia.

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg ?
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką, bardzo cienką igłę. Gaz przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia się mikrokrążenie. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Bolesność zabiegu jest odczuwana indywidualnie, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym, trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:


• ciąża, laktacja
• niewydolność nerek
• niewydolność płuc, zatory tętnic płucnych
• niewydolność serca
• terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
• niektóre choroby nerek lub wątroby,
• zapalenie żył
• hemofilia
• padaczka
• nowotwory
• nieustabilizowana cukrzyca
• nieustabilizowane ciśnienie krwi
• zabiegi estetyczne do 3 tygodni po zabiegu
• opryszczka aktywna
• trądzik różowaty aktywny
• zaburzenia w gojeniu
• jaskra

 

 Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2, wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy. Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%. W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPYTM wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.

 

  CIENIE POD OCZAMI

  REDUKCJA DO 90%


  Zabiegi Carboxytherapy TM są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe   potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach.
W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

 

 

   ZMARSZCZKI

   REDUKCJA O 56%


  Urządzenie Carboxytherapy TM umożliwia manulalne lub automatyczne przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu na obszary. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.

 

 

   CELLULIT

   REDUKCJA DO 89%

Carboxytherapy TM wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I - IV). Osiągane efekty są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

 

 

 

  TKANKA TŁUSZCZOWA

  REDUKCJA DO 67%

 Carboxytherapy TM doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację ułatwiają dostosowane programy zabiegowe. Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

 

 

 

   ROZSTĘPY / BLIZNY

   REDUKCJA DO 97%

Urządzenie Carboxytherapy TM pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

 

 

 

   WYPADANIE WŁOSÓW


   REDUKCJA DO 77%

Urządzenie Carboxytherapy TM jako jedyne na rynku umożliwia jednoczesne podanie medycznego CO2 i osocza bogatopłytkowego, co zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%.
Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.

 

 

   ŁUSZCZYCA

   REDUKCJA DO 55%

Carboxytherapy TM pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2 na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.
W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

 

 

 

   TELEANGIEKTAZJE

   REDUKCJA DO 44%

Kluczowym efektem działania Carboxytherapy TM jest zwiększenie sprawności naczyń krwionośnych. Już po 5 zabiegach można zaobserwować znaczącą poprawę.
Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych dochodzi od tworzenia nowych kapilar i poprawy funkcjonowania istniejących naczyń. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

 

 

 

CERTYFIKATY I NORMY JAKOŚCI


Certyfikat medyczny - CE Directive 93/42/EEC medical devices Annex II - Infusion Pump,
Urządzenie produkowane zgodnie z normą ISO 9001:2008 z wykorzystaniem podzespołów japońskich (PISCO).
Butla atestowana spełniająca wymagania ADR/RID:2013; 2010/35/EU; ISO 9809-1 Dyrektywy 2010/35/EU,
Certyfikowany gaz medyczny CO2 "LAPAROS"